Cildiniz İçin Doğal Tonik Tarifi

Cildiniz İçin Doğal Tonik Tarifi

Bal Toniği

Malzemeler:Cildiniz İçin Doğal Tonik Tarifi

1-Sirke(elma ya da üzüm)

2-Zeytin Yağı(isteğe bağlı herhangi bir doğal yağ da olabilir.)

3-Bal

Hazırlanışı:

1 tatlı kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı yağ ve 1 tatlı kaşığı balı bir kâse içerisinde karıştırın. Karışımı masaj yaparak yüzünüze uygulayın.20 dakika bekletip bol su ile yıkayın.

Süt Toniği

Malzemeler:

1-Hindistan Cevizi Yağı

2-Süt

Hazırlanışı:

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını 2 yemek kaşığı süt ile karıştırıp cildinize uygulayın. 20 dakika bekletip yıkayın.

YAĞLI CİLTLER İÇİN TONİK

Nane Toniği

Malzemeler:

1- Nane yaprakları

2-Gül suyu

3-Maden Suyu

Hazırlanışı:

6-7 tane nane yaprağını 1 bardak kaynayan suyun içerisine atınız. 1-2 dakika kaynadıktan sonra ateşten alınız. Demlenmeye bırakınız. Yaprakları süzgeç yardımıyla temizleyip suyun ılık olmasını bekleyiniz. Daha sonra yarım çay bardağı gül suyu ve 1 şişe maden suyunu ekleyiniz. İyice karıştırıp yüzünüze sürünüz. 15 dakika bekletip yıkayınız.

Kahve Filtresi Toniği

Malzemeler:

1-Kuru Lavanta

2-Maden suyu

3-Kahve filtresi

Hazırlanışı:

1 yemek kaşığı kuru lavantayı 1 bardak kaynar suyla demleyiniz. Süzgeçten geçirdikten sonra yarım su bardağı maden suyu ve 1 kahve filtresi ile karıştırıp

cildinize uygulayınız. 15-20 dakika bekletip yıkayınız.

KARMA CİLTLER İÇİN TONİK

Kuru Çay Toniği

Malzemeler:

1- Kuru Lavanta

2-Kuru Melisa

3-Kuru Papatya

3-Kuru Gül yaprağı

4-Gül suyu

Hazırlanışı:

Lavanta, Melisa, Papatya ve Gül yaprağını kaynar suyun içine atınız. Yaklaşık 30 dakika demlenmeye bırakınız. Süzünüz. Ilıyan suya 2 tatlı kaşığı gül suyu ekleyerek iyice karıştırınız. Yüzünüze uygulayınız. 20 dakika bekletip yıkayınız.

KARMA CİLTLER İÇİN TONİK

Malzemeler:

1-Muz

2-Gül suyu

3-Gül yağı

Hazırlanışı:

5-6 dilim muzu eziniz. 3 yemek kaşığı gül suyu ile karıştırınız. Karışıma 1 çay kaşığı gül yağı ekleyerek cildinize uygulayınız. 20 dakika bekletip yıkayınız. Gül yağı yerine lavanta yağı da kullanabilirsiniz.